Новини

$50/т може сягнути цьогоріч вартість сушіння кукурудзи — експертка
$50/т може сягнути цьогоріч вартість сушіння кукурудзи — експертка
Опубліковано: 21 Вересня 2022

Доведення вологої кукурудзи до базових показників у цьому сезоні може коштувати близько $50 за тонну.

Про це повідомляє Elevatorist.com з посиланням на доповідь Тетяни Алавердової, комерційної директорки холдингу HarvEast на міжнародному форумі Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses.

«Якщо ми кажемо, що треба просушити на 10% в середньому, бо десь при 25% починають збирати кукурудзу, то $50 на тонні —  це вагомі витрати на сушіння зерна», — сказала Тетяна Алавердова.

Вона вважає, що за таких умов аграрії будуть скорочувати виробництво кукурудзи, оскільки економіка вирощування культури стане невигідною.

Такою ж думкою поділилася і експертка ринку олійних культур «УкрАгроКонсалт» Юлія Гаркавенко. За її словами, відмова від вирощування кукурудзи — це тренд, який спостерігається не тільки в Україні.

«Ми робили дослідження, і побачили тренд, що від кукурудзи будуть відмовлятися і в Європі. І основні наші конкуренти по вирощуванню соняшнику — це Румунія і Болгарія —  теж будуть більше вирощувати саме соняшник, бо це лузга, яку можна спалювати і заміняти газ. А для кукурудзи потрібно багато газу, тому вони теж будуть від цього відмовлятися», — зазначила Юлія Гаркавенко.

Більше новин