Новини

401 компанія намагається позбутися російського сліду попри заборону закону, серед них є компанії агросектора
401 компанія намагається позбутися російського сліду попри заборону закону, серед них є компанії агросектора
Опубліковано: 30 Серпня 2023

Від початку повномасштабної війни понад чотири сотні українських компаній позбулися «російського сліду». Зміни відбулися попри законодавчі обмеження, введені з метою захисту національних інтересів України після початку війни з росією.

Про це повідомив сервіс Опендатабот.

Станом на 23 лютого 2022 р. Опендатабот виявив російський слід у 20 881 компанії зареєстрованої в Україні. За півтора року повномасштабної війни, попри наявні законодавчі заборони, 401 компанія з російським слідом здійснила зміни та видалила власників та бенефіціарів з рф.

Ось так виглядає десятка компаній за виторгом за результатами 2022 р., які прибрали зв’язки з агресором після початку повномасштабної війни:

Опендатабот не прибирає позначення про наявність власників з росії/білорусі у картках компаній навіть після їх зміни. Таку позицію пояснюють непоодинокими випадками формальної зміни власників, а не реальної, яка заборонена законодавством.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну було введено мораторій на здійснення реєстраційних дій щодо компаній власниками яких є громадяни рф. Це обмеження ввели для захисту національних інтересів за майбутніми позовами України у зв’язку з військовою агресією росії.

Наразі лише окремі категорії громадян рф мають право здійснювати зміни у компаніях, в яких вони є власниками, зокрема, ті, що законно проживають на території України та ті, що мають у своїй власності частку у статутному капіталі компанії до 10%.

Крім того, законодавством не визначено жодних обмежень щодо громадян рф, які змінили громадянство на будь-яку іншу країну, яка не вважається країною-агресоркою відповідно до законодавства України.

Більше новин