Новини

140 тонн насіння гречки передав Україні Уряд Канади
140 тонн насіння гречки передав Україні Уряд Канади
Опубліковано: 07 Липня 2022

За підтримки Європейського Союзу та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Спілка «Борошномели України» успішно завершила доставку насіння гречки з Канади в Україну. Проєкт, який реалізується під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України, спрямований на подолання дефіциту гречки в поточному році.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Загалом уряд Канади закупив і передав Україні 140 тонн насіння гречки сорту Кото з провінції Манітоба. Насіння подолало довгий шлях у 8 000 км, щоб потрапити до України — через Канаду до порту Монреаль, звідти до порту Бремерхафен у Німеччині, де насіння було переміщено на митний склад і перевантажено у вантажівки в Україну.

«Оскільки насіння передається у вигляді гуманітарного вантажу, ми залучили Благодійний фонд «Квіти», який має повноваження на отримання гуманітарних вантажів. Витрати щодо переміщення насіння покрили Канадсько-Українська Фундація, Muehlenchemie GmbH, Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), ЄС та ФАО», — розповів Родіон Рибчинський, голова Спілки «Борошномели України».

Внески з боку ЄС були зроблені в межах проєкту ФAO, що фінансується Європейським Союзом, після запиту Міністерства, оскільки два контейнери застрягли в порту Німеччини. Загалом на покриття термінової прогалини у бюджеті на транспортування насіння було перераховано €9 000.

«Ми розуміли, що ціна зростає, і кожен день означає додаткові витрати в порту, де зберігаються контейнери. Щоб уникнути подальших витрат і забезпечити розповсюдження цього насіння, що має високий попит в Україні, Європейський Союз використав частину доступних коштів за угодою про внесок між ЄС і ФАО», — сказав Крістіан Бен Хелл, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні.

А за словами П’єра Вотьє, голови офісу ФАО в Україні, дослідження ФАО показали, що з початку війни ціни на насіння, засоби захисту рослин, добрива та пальне зросли на 40-45%.

«У майбутніх сезонах виробники можуть дійти висновку про невигідність збирання врожаю. Розуміючи це, ми фокусуємо наші зусилля на підтримці малих і середніх фермерів. Це насіння гречки вкрай необхідне для розвитку місцевого аграрного сектору», —  зазначив П’єр Вотьє.

Фактичним розподілом насіння займаються «Міжнародна Асоціація Гречки», Сквирський комбінат хлібопродуктів та Спілка «Борошномели України». Насіння буде доставлено фермерам Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей.

«Отримавши це насіння гречки, ми можемо підтримати фермерів, щоб вони засіяли близько 2 500 гектарів на заході та в центрі України. Враховуючи спеціалізацію, досвід господарств і якість насіння, урожайність з цієї площі становитиме не менше 0,2 т/га, або 5 000 тонн зерна гречки (3 000 тонн обробленої гречаної крупи)», — пояснив Родіон Рибчинський.

За словами Родіона Рибчинського, основною умовою участі фермерів у програмі розподілу насіння є подальша передача врожаю з отриманого насіння за фіксованою ціною спеціалізованим переробникам зерна гречки, таким як Сквирський та Білоцерківський комбінати хлібопродуктів. У свою чергу, виробники зерна мають передавати перероблену крупу за фіксованою ціною державним та соціальним установам для використання у гуманітарних цілях.

Більше новин